Sipelgapood

Poolpüsiv ajutine tattoo õlavarrel kuus päeva peale paigaldamist

Poolpüsivad tätoveeringud- katsetame omal nahal järgi!

Mis on poolpüsivad tätoveeringud?

Poolpüsivad tätoveeringud ehk poolpüsivad tattood on ajutiste tätoveeringute alaliik. Neid paigaldatakse nahale nagu tavalisi ajutisi tätoveeringuid, aga välja näevad nad nagu päris tätoveeringud. Alguses nahale kandes on poolpüsivad tätoveeringud helepruunid ja aja jooksul muutuvad mustjas-siniseks. Poolpüsivate tätoveeringute pigment on pärit gardeenia viljast ning on looduslik, ohutu ja söödav. Sama pigmenti kasutatakse ka toiduainetööstuses sinise värvuse saamiseks. Poolpüsiv tätoveering ei karda hõõrumist, see on väga realistlik ja püsib nahal kauem, kui ajutine tattoo. 

Gardeenia õis

Poolpüsiva tätoveeringu paigaldamine

 • Puhasta nahk. Soovitatav on ka karvad eemaldada. Jälgi, et nahk oleks puhas ja kuiv. Ära kasuta kreeme enne ega vahetult pärast tattoo paigaldamist
 • Lõika soovitud kujund võimalikult serva lähedalt välja. Eemalda tattoo lehelt kile ja suru helepruuni pildiga pool vastu nahka. Tee paber märjaks. Hoia paberit õrnalt vastu nahka ja oota u 20 sekundit. Väldi paberi liigutamist. Vajadusel niisuta paberit veel.
 • Eemalda ettevaatlikult paber. Enne piilu serva alla, et tattoo oleks kindlalt nahale kinnitunud.
 • Nahale jääb kahvatu pilt. Lase poolpüsival tattool õhu käes kuivada. Esimesel päeval väldi poolpüsiva tattoo hõõrumist ja tattooga piirkonna kreemitamist. Soovitatav on tattooga piirkonda mitte märjaks teha. Väldi sauna ja muid higistama ajavaid tegevusi.
 • Umbes 24 tunni pärast on heledad tattoo jooned nahaga reageerinud ja nende asemel tekkinud  tumedam pigment, mis saavutab u 48 tunni pärast sinakasmusta värvuse.

Mida jälgida poolpüsivate tätoveeringute kasutamisel

 • Peale paigaldamist ei tohi tätoveeringuga kehapiirkonda hõõruda ega kreemitada vähemalt kaks ööpäeva. Vältida tuleb higistamist. Kui tattooga kehapiirkond saab märjaks, tuleb seda ettevaatlikult tupsutades kuivatada
 • Vähemalt esimesed kolm ööd tuleb kanda riietust, mis katab täielikult tattooga kehapiirkonna, sest alguses kui tattoo reageerib nahaga, võib see üle kanduda igale teisele kehapiirkonnale, mis on tattoo vastas. Lisaks võib nahaga reageeriv tattoo määrida voodipesu ja ööriideid, nii et pane selga mõni vana t-särk või tumedad ööriided.
 • Kuigi poolpüsivad tattood on teatud piirini hõõrumiskindlad, ei kannata nad pidevat naha vastas olevat kitsast riietust. Kõige lihtsam on tattoo rikkuda näiteks rinnahoidjatega. Selle vältimiseks proovi paigaldada tattoo nii, et see ei jääks rinnahoidja serva alla.
 • Valesti paigaldatud või kahjustatud tattood saad eemaldada ainult kohe peale paigaldamist seda maha hõõrudes. Kui tattoo pigment on juba sinakaks muutunud, ei ole seda enam võimalik eemaldada enne, kui see naha uuenemise protsessi käigus ise kaduma hakkab. Kui tattoo hakkab juba osaliselt tuhmuma, võid proovida seda eemaldada tavalise meigieemaldajaga. Hiljemalt kahe nädala möödudes saad poolpüsiva tattoo tavalise kareda nuustikuga maha hõõruda.

Järgnevalt katsetasin poolpüsivad tätoveeringud enda nahal järgi. Eksperimendile kulus mitu kuud, rikutud sai üks tekikott ja ühed rinnahoidjad. Loe, kuidas see juhtus ja mida edaspidi paremini teha.

1. Poolpüsiv tätoveering dekolteepiirkonnas

Poolpüsiv tattoo on kandunud dekolteepiirkonnast käele

Esimest korda suurt ajutist tattood paigaldades ei lõiganud ma tattoo lehe servi ära ja paigaldamine oli seetõttu pisut keeruline. Soovitan alati võimalikult palju paberit motiivi ümbert ära lõigata, et paigaldust lihtsustada.
Loomulikult ei pannud ma ööseks t-särki selga ja avastasin tattoo hommikul oma käelt ja tekikotilt. Kuna rindade vahel on nahk rasusem, läks tätoveering sealt veidi laiali. Eriti tugevalt tulid defektid esile kaks päeva peale paigaldust, kui pigment oli kõige intensiivsem. Edaspidi paigaldaksin tätoveeringu kõrgemale, et vältida rasust nahapiirkonda.
Lõplikult kadus pilt nahalt umbes kaks nädalat peale paigaldamist.

2. Poolpüsiv tätoveering seljal

Seljale tattoo paigaldamiseks on vaja ilmselgelt kellegi abi. Tattoo sai kenasti paika ja seekord ka t-särk ööseks selga. Kahjuks aga on selg üks rasusemaid kehapiirkondi, eriti selja keskosas, mistõttu läks tätoveering ikka pisut häguseks. Taaskord kadus tattoo täielikult umbes kahe nädala möödumisel.

3. Poolpüsiv tätoveering rinna all

Poolpüsiv ajutine tattoo rinna all kaks päeva peale paigaldamist

Rinna alla tattood paigaldades ei mõelnud ma sellele, et rinnahoidja hakkab tätoveeringut hõõruma. Juba kaks päeva hiljem oli tattoo ja minu heledad rinnahoidjad rikutud. Samas enamuse pesu ja bikiinidega polnud defektiga kohta näha, nii et tulemus oli tegelikult päris kena. Edaspidi paigaldaksin tattoo nii, et rinnahoidja seda ei hõõruks.
Kaks nädalat hiljem, kohe peale viimase pildi tegemist, hõõrusin osaliselt veel nähtavat tattood duši all kareda nuustikuga ja värv eemaldus täielikult.

4. Poolpüsiv tätoveering õlavarrel

Alguses tundus, et lõpuks ometi sai üks poolpüsiv tattoo ilusti paigaldatud, sest paar päeva hiljem ei paistnud mingeid defekte olevat. Alles hiljem märkasin, et tattoo ei ole ilusti käevarrega paralleelne, nii et soovitan ka õlavarrele tattoo paigaldamisel sõber appi kutsuda. 

Õlavarrel olev tattoo kulus teistest kiiremini maha ja viimased päevad käisin ringi veidrate plekkidega. Aga see kõik oli eksperimendi nimel ja kahe nädala möödumisel hõõrusin tattoo nuustikuga täielikult maha.

5. Tillukesed poolpüsivad tätoveeringud pihapiirkonnas ja õlal

Tillukesed tattood on nunnud! Ei läinud nad laiali ega jäänud inetult. Nädal aega olid väga ilusad, siis hakkasid järk-järgult tuhmuma. Neid oli ülilihtne paigaldada ja tulemus oli täpselt, nagu oleksin teinud päris tätoveeringu

Kokkuvõtteks võib öelda, et poolpüsivate tätoveeringutega on elu pisut keerulisem, kui tavalitse ajutiste tätoveeringutega, aga asi on katsetamist väärt. Edaspidi tahan veel proovida dekolteepiirkonna tätoveeringut ja päris kindlasti jään kasutama väikeseid poolpüsivaid tätoveeringuid. 

Nüüd on sul palju infot, et poolpüsiv tätoveering õnnestuks. Vali oma lemmik välja siit: https://sipelgapood.ee/product-category/ajutised-tattood/poolpusivad-tattood/

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Shopping Cart
0
  0
  Sinu ostukorv
  Sinu ostukorv on tühi
   Arvuta transpordi hind
   Kinnita sooduskupong